Krystian Puchalski

 22  11

Razem ze swoją babcią niemal co dzień jedzie do szkoły i tam spędza aktywnie kilka godzin. Wśród wszystkich szkolnych zajęć upodobał sobie szczególnie jazdę na rowerze rehabilitacyjnym. To świetnie wpływa na jego kondycję, dobre samopoczucie i … ilość spalanych kalorii. Ruch, świeże powietrze i moc pozytywnych emocji może pomóc w zmaganiach z niełatwą codziennością życia z autyzmem.

Do Krystiana trafił rower – nowiutki, bordowy, polskiej produkcji. Początkowy dystans i niedowierzanie powoli ustępowało miejsca radości i zadowolenia z nowych możliwości zabaw, jakie rowerek może mu dawać.


Krzyś Syperek

33  WP_20150504_003

Przyszedł na świat 29 grudnia 2014 roku. Urodził się zdrowy mimo toksoplazmozy którą przeszła jego mama w trakcie ciąży. W trakcie kolejnych kontroli lekarskich okazało się, że Krzyś ma obniżone napięcie mięśni które powstało na skutek nieprawidłowego ułożenia w trakcie ciąży.

W wyniku tej dysfunkcji główka Krzysia od samego początku ulegała stopniowo deformacji. Została uzbierana kwota na terapię kaskową.


Matylda Zabrzyńska

matylda  44

Urodziła się jako jedno z bliźniąt. Niestety dotknęła ją deformacja główki. Miała zdiagnozowaną plagiocefalię (asymetrię czaszkową). Jej główka nie ma kształtu owalnego, tylko przypominała kształtem romb z  guzem z prawej strony. Wymagała długotrwałej rehabilitacji, ponieważ nieleczona plagiocefalia prowadzi do trwałego kalectwa. Ratunkiem była terapia kaskowa, którą prowadzi tylko jeden ośrodek w Polsce, w Krakowie. Dzisiaj Matylda ma się dobrze.


Piotruś Nowak

5  51

Piotruś urodził się jako wcześniak, a dzisiaj choruje na astmę i dychawicę oskrzelową. Specjalistyczny nebulizator jest niezbędny w leczeniu Piotrusia i taki trafił od nas do niego.